Pilotní výcvik

V naší letecké škole se zaměřujeme na výcvik nových pilotů v kategorii ULL (ultralehká letadla, jednomotorová, maximálně 2místná do maximální vzletové hmotnosti 600 kg). Jedná se o v současné době nejrozšířenější druh létání na moderních strojích při velmi nízkých nákladech na provoz. Ultralehké letouny jsou využívány především pro rekreační a sportovní létání, ale v poslední době jej využívají i menší podnikatelé pro svoji potřebu rychlého přesunu na určité místo. Další výhodou tohoto létání je poměrně hustá dostupnost malých letišť po celé ČR, takže se dá přistát prakticky poblíž každého většího, ale i menšího města.

Někdo je dolňák, někdo zase horňák. Sami si můžete určit, na jakém druhu letounu bude Váš praktický výcvik probíhat. Základní výcvik probíhá buď na dolnoplošníku Alto 912TG nebo Sova. Pokud si nevíte rady, jaký typ letounu zvolit, můžete se s námi dopředu poradit nebo vyzkoušet oblíbenou variantu u všech začínajících pilotů - Pilotem na zkoušku, kdy si sami vyzkoušíte po boku zkušeného instruktora, co Vám nejvíc sedne.

Před zahájením praktického výcviku je zapotřebí absolvovat lékařskou prohlídku u leteckého lékaře (seznam lékařů ZDE), dále teoretickou výuku v rozsahu 50 hodin a kurz radiotelefonisty. Teoretická výuka je dána osnovou a je vykonávána v učebně ve skupině.

Počet 20 letových hodin je dán také osnovou a je stanoven jako minimální. Skutečný nálet každého žáka se pak může lišit v závislosti na jeho individuálních schopnostech. Našim cíle je zajistit po celou dobu výcviku maximální komfort a bezpečnost a není našim cílem udělat z žáka pilota co nejdříve a za každou cenu.

Po absolvování celého výcviku budete mít oprávnění létat na daném typu UL letounu, na který jste přeškoleni, a to s omezením mimo řízené prostory a pouze ve dne při dohlednosti země. Po dokončení kurzu nabízíme v naší škole rovněž rozšíření o licenci pro lety v řízených prostorech (VFR), díky níž můžete létat i do prostorů mezinárodních letišť, jako jsou např. Praha, Brno, Ostrava. Pilotní průkaz ULL neplatí automaticky ve všech zemích Evropy. V některých sousedních zemích, např. v Rakousku, je před letem do země potřeba vyřídit povolení vstupu do jejich vzdušného prostoru. Do Neměcka, Polska, či na Slovensko je potom let bez zvláštních administrativních povolení.

Veškeré další potřebné informace Vám rádi zodpovíme osobně na našem letišti nebo nás můžete kontaktovat telefonicky, emailem či prostřednictvím dotazníku.

Pokud jste již rozhodnuti, že do toho s námi půjdete, můžete využít rovněž nezávaznou ON-LINE objednávku a na všem dalším se již spolu domluvíme.

Základní cena za pilotní výcvik je 49.000,- Kč. Zahrnuje 50 hodin teoretické výuky, 20 hodin praktického výcviku, letištní poplatky, pojištění pilota a služby instruktora. V ceně není zahrnuto DPH 21%, lékařská prohlídka a kurz radiotelefonisty (obojí je nutné absolvovat ještě před započetím praktického výcviku). Celou částku není nutné hradit předem, může být rozdělena podle toho jak postupně létáte.