Tipy na lety

Rádi byste se s námi proletěli a nevíte kam? Můžete využít některý z našich tipů na lety po okolí a podívat se na zajímavá místa trochu netradičně. Pro lepší výběr a orientaci jsou okruhy seřazeny dle časové náročnosti. Výchozím a cílovým místem je vždy naše letiště.

Okruh 20 min. - Mariánské Lázně

Pohled seshora na toto lázeňské město s mnoha kolonádami a léčivými prameny, ležícího uprostřed Slavkovského lesa je přímo balzámem na duši. Město má rozlohu 52 km čtverečních a z našeho kokpitu Vám bude připadat, jako byste jej měli na dlani.

Okruh 20 min. - Tachov

Při přiblížení se k Tachovu Vás již z dálky bude vítat mohutná věž chrámu nanebevzetí Panny Marie se svojí úctyhodnou výškou 68 metrů. Mezi další dominantu tohoto města patří tachovské hradby, které jsou jedny z nejzachovalejších v ČR.

Okruh 30 min. - Stříbro a Konstantinovy Lázně

Dominantou města Stříbra je jeho historické jádro, které je stojí za to shlédnout seshora. Kamenný most s bránou přes řeku Mži je po pražské Staroměstské jedinou podobnou stavbou v ČR. Podaří se Vám jej najít? Konstantinovy Lázně Vás zase zaujmou svou polohou uprostřed lesů západních Čech.

Okruh 30 min. - Tachov a Přimda

Trasa tohoto letu vede přes historické město Tachov a pokračuje nad městem Přimda, jemuž dominuje stejnojmenný Hrad stojící na kopci vysokém 848 metrů. Je považován za nejstarší kamenný hrad u nás a díky našemu letu si jej budete moci prohlédnout ze všech světových stran.

Okruh 30 min. - Mariánské Lázně a Teplá

Po přeletu nad Mariánskými Lázněmi pokračuje tento let až nad obec Teplá, která je devátou největší obcí v ČR. Obec leží na východním okraji Slavkovského lesa a v jeho okolí se nachází spousta rybníků, které jsou za letu velmi dobře vidět. Let dále pokračuje nad Klášter premonstrátů jižně od obce.

Okruh 45 min. - Stříbro - Hracholusky - Konstantinovy Lázně

Tento letecký okruh vás zavede až téměř k západnímu okraji Plzně a je ideální pro shlédnutí všeho, co příroda i člověk vytvořili. Zajímavostí je přelet nad vodní nádrží Hracholusky, na jejíž vodní hladině je zejména v sezóně čilý plavební provoz. Shlédnutí člunů, jachet či známého parníku Plzeň z výšky, bude pro Vás jistě zajímavým zážitkem. 

Trasa 45 min. - Přehrada Jesenice - Cheb - Dyleň 

Na přehradě Jesenice se nachází částečně zatopený betonový most, jehož vrchní část čnějící nad vodní hladinou je krásně z letadla vidět. Hned za přehradou se nachází letiště Cheb, které bývá každoročně dějištěm pořádání velmi známých leteckých srazů. Nejvzdálenější bod okruhu je nad horou Dyleň ve výšce bezmála 1000 metrů nad mořem, 500 metrů od německých hranic s patrnými zůstatky linie železné opony. Vrchol byl za doby studené války strategickým vojenským místem.

Trasa 60 min. - Karlovy Vary a Klínovec

Karlovy Vary asi není třeba podrobněji představovat a možná jste se v tomto městě byli již několikrát v tomto krajském městě podívat. Jsme přesvědčeni, že jeho shlédnutí z ptačí perspektivy však bude pro Vás zcela novým zážitkem. Letiště Karlovy Vary je jedno z našich mála mezinárodních letišť a při troše štěstí na něm můžete spatřit jedno nebo klidně i více velkých dopravních letadel. Výlet dále pokračuje nad nejvyšší vrchol Krušných hor - Klínovec, na kterém se nachází rozlehlé lyžařské středisko.

Trasa 60 min. - K. Vary - Konstantinovy Lázně - Cheb - Dyleň

Okruh směřující za lázeňskými místy a také za přírodou nadchne všechny náročné letové nadšence, během kterého si přijdou na své. 

Trasa 60 min. - Přimda - Domažlice - Horšovský Týn

Historické centrum Domažlic se prakticky nezměnilo od doby svého založení ve středověku. Jeho výrazný obdélníkový půdorys je z letadla nepřehlédnutelný. Na náměstí se tyčí do výšky 56 metrů věž, která Vám může připadat jako ta v italské Pise, je totiž také šikmá. Horšovský Týn je krásné město s památkovou rezervací a na první pohled Vás zaujme stejnojmenný zámek.